Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Navigacioni

 Portali
 Indeksi
 Anėtarėt               

 Profili

Foto Sondazh

Gallery


Tregime Dashurie Empty

Keywords

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

  Tregime Dashurie

  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:44 pm

  E doja si i ēmendur, por me pas mbaroi gjithēka


  Ishte vetem 17 vjeēe kur u dashurua me mua. E njoha ne gjimnaz. Une isha viti i katert kurse ajo ishte viti i pare. U mundova shume derisa ja vitova zemeren, por nuk e dija qe ajo do ma thyente zemren
  Lidhja vazhdonte per mrekulli. Ne fund te shkolles filluan sherret
  Donte dhe nje jave te mbaronte viti shkollor. Ajo po mbaronte vitin e pare kurse une po largohesha nga shkolla. Pasi mora pergjigjen e shkolles per ne Gjermani, ajo me kerkoi te takoja vellain e saj, gje qe une nuk e prisja. Nuk e kundershtova. E prita vellain e saj sa doli nga shtepia. E thirra dhe e ftova per kafe. Ai u trega shume i mire me mua. U ulem dhe i tregova si ishte muhabeti. Ai e dinte qe une per 1 muaj do largohesha nga Pri….ni. Mbasi i tregova gjithēka ai nuk u tregua shume i keq me mua. Me tha vetem "Te gjithe jemi ēuna, dhe te gjithe duam ne jete". Une u qetesova nga fjalet e tij.
  Ne darke fola ne telefon dhe ajo ishte shume e gezuar qe une mora nje inisiative qe nuk me takonte tani per tani se isha vetem 19 vjeē.
  Shkolla mbaroi.  Mbas mbarimit te shkolles filluan xhelozite
  Ajo vendosi te kalonte pushimet ne … te halla e saj. Mua nuk me pelqeu qe ajo te ikte ne ….. sidomos qe ajo do te qendronte 2 muaj. Une nuk doja per faktin se nuk rrija dot pa e pare ose pa e takuar. Me ne fund ajo iku pa me thene gje. Mbas 1 jave me mer ne telefon nga ……. dhe me thote se do rri 2 muaj. Une u nxeva shume dhe i bertita ne telefon. Mbas nje debati ja mbylla telefonin.Nuk komunikova me te per 1 muaj rresht. Mbasi erdhi nga ….. une isha ne ……. te njerezit e mi. Qendrova 1 jave ne …… per te harruar ate histori qe vertet me vrau. U ktheva nga …… 1 jave me vone pasi ajo kishte ardhur, nuk dija gje per ardhjen e saj. Me mori ne telefon dhe me tha: Faton dua te takoj. Ti harrojme ato qe u bene...........................?
  Vendosa ti harroj te gjitha. Por prap mbaja inat ne vetvete se si mundi te ikte pa me thene.
  Ndarja ndodhi per faktin se;
  Pasi kjo erdhi nga ….. ndenji 3 dite dhe kerkonte te ikte prape ne Theranda. Une u merzota aq shume sa i thashe;
  Po ike dhe nje here ne Priz…en kur te vish ti nuk do jesh me mua i lidhur. E thashe vetem per faktin se doja qe ti jepja pak frike (ne kuptimin qe ajo te mos ikte). Kurse ajo ma mori sikur une nuk e doja me. Filloi dhe me thoshte se ti nuk me do, do te me mbash mbyllur ne shtepi etj........
  Ndenji rreth 2 dite dhe me mori ne telefon dhe me tha; Faton une dua te ndahem nga ty per faktin se ti je shume xheloz. Une i thash une jam xheloz por jo deri ne ndarje. Por ajo ashtu donte ashtu beri. Nuk reagova keq thjesht mevinte inat se me thoshte qe vdekja do na ndaja ne te dy asnje tjeter.Nejse. U ndame.
  Rri dy dite kjo dhe me mer ne telefon. Me thote qe Faton u be ti harrojme.
  Kjo gje mua me ishte bere........
  Une i thashe jo ne u ndame dhe nuk kemi per tu lidhur me. Nga ana ime mos prit qe une te mar ne telefon dhe te them ????? une te dua, Ate mos e prit nga mua. Ajo filloi te qaje ne telefon. Une e mbylla telefonin. Per faktin se ishte hera e trete qe me thoshte do ndahemi dhe rrinte 2 dite me thoshte u bene ca u bene ti harrojme.!
  Nuk foli dhe e mbylli telefonin duke qare. E mora kete vendim per faktin se ishte hera e katert qe ma thoshte "do ndahemi".


  Une edhe sot e kesaj dite jam ndare me tė per faktin se


  DASHURIA TE LIDH, XHELOZIA TE NDAN
  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:46 pm

  Sa shume mendime ????  Jam ulur perballe dritares, jashte filloi te bie shi;kam menduar shume per ty keto dite dhe mund te them qe me mungon shume.
  Sa shume mendime me vijne ne koke dhe sillen rrotull,eshte kujtimi yt. Shpesh me duket se do hysh ne dere me buzeqeshjen tende si te mos kishe ikur kurre.
  Por ky iluzion iken aq shpejt ashtu siē dhe vjen dhe kthehem ne realitet, nuk je ketu dhe nuk do jesh me.
  Faji dhe pendimi me ndjekin. Perse , perse nuk te thashe sa shume qe te doja?
  Sot je shume larg meje,deshiroj shume te merrja doren tende dhe te ulesha bashke me ty,pa then asnje fjale me goje dhe te thosha gjithēka me zemer.
  Ne fakt me jep ankth kjo largesi, po te mundja ne kete moment do isha ne krahun tend, te te thosha qe je shume i rendesishem per mua dhe qe te adhuroj.
  E di se pse nuk ta kam thene asnjehere? Pergjigja eshte e thjeshte, sepse mendoja se ndoshta fjalet ishin teper.
  Po vuaj shume qe nga ikja jote, me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje dhe per me shume sepse nuk te thashe kurre ate se sa te doja prandaj dhe sot po e shkruaj kete leter.
  Kam nevoje te qaj , te shfryj,sepse nqse vazhdoj qe para te tjereve te dukem sikur jam mire, sikur asgje nuk me preokupon,trishtimi qe me hap nje boshllek gjithmone e me te thelle ne shpirtin tim do me shkaterroj.
  Perse nuk kthehesh tani? Kam nevoje per ty per te vazhduar te jetoj.
  Do isha shume e lumtur po te mund te shihja perdite pasqyrimin tim ne syte e tu ,te degjoja zerin tend qe te shqiptonte emrin tim, te thithja ajrin qe thith ti, vetem me keto do ndihesha mire dhe te siguroj qe do ndihesha e lumtur.
  Nqse e lexon kete leter , do ta shohesh se ēdo fjale e shkruar ne te eshte nje lot dhe nje frymemarrje dashurie per ty(mgjse e di qe nuk ke per ta lexuar kurre).
  Sa mire do ishte sikur ta kisha shkruar me pare kete leter sepse, nuk do ikje pa e ditur sa te doja
  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:47 pm

  Dashuroni kur keni mundesine
  Isha i merzitur ate nate kur te takova per here te pare. Me dukej se e gjithe zymtesia e botes kishte gjetur te une stacionin e saj. Gjithcka rreth meje ishte e verenjtur dhe une isha shume i lodhur.
  Hej, Toni-degjova nje ze nga prapa, atehere kur une kisha dalur te shetitem pa ndonje qellim. Ishte shoqja ime Ti......, cfare ka ndodhur me ty me pyeti. Pse ke mare kete pamje kaq te merzitur?
  Pse, nje pyetje interessante-i thashe.
  Eja do te ulesh te pish nje kafe me ne - me pyeti. Me ju? Je me dike tjeter, i thashe.
  Po,jam me nje shoqe.
  Pranova qe te shkoj edhe pse nuk isha fare ne diponim.
  Une jam F...-me tha duke me pershendetur shoqja e saj ,me floke te shkurtera dhe syte te kalter si ngjyra e qiellit.
  Me fal,mos ke ndonje provim qe je kaq i merzitur ishte pyetja qe pasoi. E tere jeta eshte nje provim- ju pergjigja.
  Mendim interesant me tha.Vazhduam te flisnim pa nderprere dhe shoqen time sikur e lame anash . Si duket une me mire te shkoj-na tha duke e u qeshur dhe ne e ndjeme veten keq.
  Ky ishte momenti pare dhe qe atehere e kuptova qe dicka thelle ne zemer sikur me shpoi;ate nate isha i lumtur...
  Qe do te takoj diten tjeter krejt rastesisht edhe ate ne ora 6:30 te megjesit Toni-prape nje ze nga prapa.U ktheva dhe mbeta pa ze. Ishte aq e bukur me nje fustan veror me lule te imeta. I fola disi i hutuar.
  Cfare ben ketu?
  Ja po pres autobusin.
  E ti?
  Edhe une autobusin.
  Do te udhetojme bashke pra-i thashe neper dhembe.
  Po,me kenaqesi-me tha.
  Fjalen kenaqesi nuk e analizova aq mire ne ato momente,sepse isha ne bote tjeter.
  Tani rri dhe pyes vehten,se pas gjithe atyre fjaleve te urta qe kam lexuar per dashurine,pas te gjitha filmave qe kam pare...cfare eshte kjo ndjenje e mrekullueshme.Mengjesi kur te vije dhe une hap syte,te shoh menjehere.Ti je e programuar ne koken time ne ate menyre qe me shfaqesh ne cdo moment. Nuk ka funksione "delete" (Fshije) sepse do ta kisha perdore shume here,kur nuk mund te te heq nga koka.
  Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri,bota nuk eshte ndalur duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une,bota nuk eshte ndalur por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth saj.
  Ne mbremje kur shtrihem te flej perpiqem qe te bind veten se gjumi eshte shume i rendesishem,por kam nje problem me zemren:ajo nuk eshte e te njejtit mendim.
  Qe aq shume te dua une e kam te qarte,por perse duhet te mos flej kete nuk e kuptoj.Ti je ne syte e mi magjike,sepse vevtvetja me duket magji kur ec neper kete parajse ndjenjash te bukura.Cfare do qe te bej ka kuptim dhe eshte e bukur vetem kur mendoj se te kam prane.Po te shihnin boten te gjithe me syte e te dashuruarve sigurisht se kurre nuk do te kishte lufte ne boten tone.Sepse ata qe dashurojne e duan boten te bukur,sepse ata nuk mund te shohin keq...
  Une mundohem qe te perkufizoj dashurine qe kam per ty,por me duket se kurre nuk do te mund ta bej nje te tille,sepse asnje fjale nuk eshte me e bukur nga ajo qe ndjej per ty.
  Po te me ofronin krejt boten,me beso do te refuzoja sepse nese ate bote nuk do te ishe ti per mua do te ishte nje hic.
  Une e falenderoj zotin qe eshte kujtuar per mua atehere kur mendoja se me kane harruar te gjithe,e falenderoj qe ka krijuar dashurine,e falenderoj qe te ka krijuar ty.
  Zemer (Mirjet), te shkruaj ne kete forum sepse dua te ju tregoj te gjitheve se sa shume te dua,sepse me duket se keshtu e plotesoj ate qe kam ngelur pa e thene.
  Dhe ju them te gjitheve edhe nje here: dashuroni kur keni mundesine dhe mos nguroni t'a shprehni dashurine,asnjehere mos u pendoni per ate qe dikujt i thoni qe e doni me zemer.Dhe shkruani mbi dashurine-jeta vetem e tille ka nje kuptim.
  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:49 pm

  Si me ndodhi mua Pse Pse !!!

  Me kujtohet mire ajo dite.Ka qene shtator dhe plot 6 vite me pare.

  Isha 19vjec ajo ishte 17.Nuk e kisha pare qe prej shume kohesh.Papritur me drejtohet me pershendet.Nuk di se si por buzeqeshja e saj,syte e bukura blu dhe fytyra e bardhe e plote si hene mu nguliten thelle ne zemer.

  Ndjeva nje rendim te papritur,shpirti ne peshe,doja ta shihja gjithnje sidomos kur buzeqeshte me dhimbte ne shpirt Smile .Gjithcka e saj me rrembente, floket e kuqe me onde vetullat e saj dhe sidomos perhyerjet tek syte kur qeshte o Zot.

  Ajo nuk jetonte ne qytetin tim.Ishte ne rrethin e te njohureve te familjes time por nuk kishim lidhje gjaku.Ajo do te rrinte nje jave tek dasma e nje djali(kushuriri im) qe ishte e ftuar dhe pastaj do ikte.Kjo gje ishte vdekje per mua.Nuk me hahej asgje, i menduar, dhe behesha teper xheloz kur rastesisht ne dasem mund ta prekte ndonjeri ne menyre ngacmimi kur kercenin vallezim. Smile

  Dhe me ne fund erdhi dita qe do ikte.Une as gje nuk munda ti thoja.Vetem se ajo e ndjente ajo me kuptonte ajo e dinte se cfare fshihnin syte e mi.Te tjeret gjithashtu kishin kuptuar dicka.Ndersa une u mbylla ne vetvete e kisha zjarr ne zemer qe me digjte papushuar.Doja ta kem prane,te ishte vetem e imja e askujt tjeter.Ta shterngoja ne krah perjete,te vdisja ne preherin e saj.

  Dhe pak fillonte shkolla hyja ne vit Katert.Ditet te padurueshme,fillova gjithnje me teper te diferencohesha nga shoket.U dhashe mbas kitares,cigares dhe leximit.Nje dite mes tere asaj torture shpirterore,malli dhe dashuria me shtyu te merrja shokun tim me makine te nisesha per ne qytetin e saj nuk isha ne gjendje te rrija me pa e pare.E marr tek numri ne telefon tek numri i shtepise.E njoha zerin e saj fillova te dridhem nga emocionet dhe gezimi ne te njejten kohe.Nuk di por jeta me dukej kot pa ate.I thashe qe doja te takoja.Erdhi dhe me takoji e buzeqeshur si eshte perhere.Shkova vetem me te per te pire dicka,folem folem folem aq gjate sa qe me ne fund mbeta aq i habitur sa qe vdekjen e parashikoja por qe te me donte ajo mua kuuurr.Mu afrua me puthi ne faqe e me tha qe une i kam thene dhe mamit qe pa ty nuk rrij dot.Gati sa nuk ngriva

  Qe nga ajo dite me shume rrija atje se sa ne qytetin tim.Por nuk do te zgjaste shume gezimi kjo gje do te degjohet shpejt nga njerezit e mi dhe nga te familjes saj.Fillojne presionet nga vllai saj qe ishte shok me cunin e dajes tim te cilit i thote se ajo eshte e vogel nuk ka moshe per fejese.Te shtepise me vihen kundra te gjithe dhe ma prejne shkurt qe o me ate o me ne.Ne te duam te miren ti akoma nuk ke moshe per gjera tilla shiko shkollen e sa e sa justifikime tjera qe desha sdesha une u detyrova vetem ti degjoja zerin ne telefon por kurre me per ta takuar.Ditet kalonin nje nga nje ajo rritej ne zemren time ne endrrat e mija qofte dhe per nje cast te vetem nuk e harrova.Nuk kisha se si nuk me shkonte ndonjehere ne mendje qe koha mund te ma largonte nga shpirti mallin dhe pasionin e zjarrte per ate vajze.

  Vitet kaluan gjithcka mes nesh u shkeput por perseri per aq kohe qe isha ne Kosove ajo fjeti ne zemren time.Kur mora rruget e mergimit dicka e re filloi te lindte ne zemren time.Largesia paskan thene qe te vret.Nuk thone kot larg syrit larg zemres.Kishte gjashte vite qe ngrysja me zi e gdhija me vaj me ate ne zemer ndersa tani nuk e ndjej me.Me duket si nje pjese e vdekur prej meje.Ajo eshte e bukur dhe sot si atehere por shoh qe dashuria ime vdiq.Largesia dhe njerezit ma vrane zemren por sidoqofte jam i sigurt qe vendin e saj do ta zej ndonjera qe do te me doje me gjithe shpirt dhe une nuk do te kursehem kurre te ia shperblej.

  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:51 pm

  Njė ēastė malli ...
  Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
  Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
  Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
  I dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.
  Archi
  Archi
  Anėtar/e
  Anėtar/e


  Male
  Numri i postimeve : 156
  Age : 45
  Registration date : 26/09/2006

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Tregime Dashurie Empty Tregime Dashurie

  Mesazh nga Archi Mon Oct 09, 2006 5:52 pm

  Per ty po derdhi lotė
  Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
  se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
  shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
  mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
  respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
  meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
  ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
  thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
  kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
  t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
  kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
  e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
  sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
  per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
  ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
  muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
  disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
  Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
  e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
  kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
  bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
  tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
  do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
  shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
  zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
  Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
  dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
  shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
  kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
  kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
  nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
  sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............
  Anonymous
  isla
  Vizitor


  Tregime Dashurie Empty jete e re

  Mesazh nga isla Sat Jun 20, 2009 3:31 pm

  jeta ka vuajtje plot duhet te durosh cdo gje se nje dit do te regullohen gjerat kot nuk thon zoti me nje dore te hell dhe me tjetren te pret Rolling Eyes
  Anonymous
  ...?
  Vizitor


  Tregime Dashurie Empty dashuria

  Mesazh nga ...? Sun Nov 15, 2009 11:57 pm

  hmm...dashuria eshte nje ndjenje e papershkrueshme,keshtu qe keni kujdes se me ke bini ne dashuri sepse mund te lendoheni keqTregime Dashurie Icon_neutral Por nese e gjeni personin e duhur per ju ateher ju uroj shume fat ne jete Tregime Dashurie Icon_smile
  Anonymous
  buletin
  Vizitor


  Tregime Dashurie Empty e dua shumm po.....

  Mesazh nga buletin Tue Dec 15, 2009 3:25 pm

  ishe nje koh si mos te ishte ..por e verteta ishte qe gjithqka ndodhi papritur dhe aq shum zgjati biseda mes mua dhe r.... sa qe u harghuan gjith ndnjenjat gjith fjalt per ta bindur se shume shum qe e doja por ...jeta esht plot befasi dhe mund te siell at qe vertet nuk e pret dhwe dhe nuk e ke menduar qe do te ndodh ndnjeher ... ishe nje vajz e bukur nje vajz me sy te kalter sa edhe kur kisha mundesi te foli e therrisja shum shpesh sykalteroshe dhe shum shpesh edhe engjull sepse e konsideroja si engjulline jetes sime .... vertet e doja dhe e dua edhe pse e di te vertetn e pa imagjinueshme .... kaluan shum vite te mira te them me mir te pa harruara ...ishin vittet me te bukura te ejtes sime ehde pse kurr se kisha pran mirpo fjalet e saj bisedat qe i benim me benin te ndiehesha si te isha ne preherin e saj ne trupin e embel qe shenderit si nje yll i pa pare ....mirpo gjithmon ne ejten time ..pas knaqessis si gjithmon erdhi edhe dhimbja qe ishte shum e pa imagjinueshme .... me tregoi edhe jo en fund se ishte ne llidhje ni person ..ishte fjala me e keqe qe kishte daj nga goja e sja e bukur ..mirpo realiteti nuk mund te fshihet ..si gjithmon ne kto raste ajo deshi qe mos te me bej te vuaj te mos e keqkuptoja at se kjo lidhje ishte veq rastesie dhe qe nuk mund te prishej me ....all th all prap e dua dhe gjithmon edhe ne fund te jetes dhe gjithmon e kom engjulll

  Sponsored content


  Tregime Dashurie Empty Re: Tregime Dashurie

  Mesazh nga Sponsored content

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Sat May 18, 2024 7:43 am