Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Similar topics

  Navigacioni

   Portali
   Indeksi
   Anėtarėt               

   Profili

  Foto Sondazh

  Gallery


  Miss Albania- Agnesa Vuthaj Empty

  Keywords

  RSS feeds


  Yahoo! 
  MSN 
  AOL 
  Netvibes 
  Bloglines 

   Miss Albania- Agnesa Vuthaj

   avatar
   aLbDiGitaL
   Admin
   Admin


   Male
   Numri i postimeve : 57
   Age : 44
   Registration date : 15/09/2006

   Vizitoret
   Vizitoret: Vizitoret

   Miss Albania- Agnesa Vuthaj Empty Miss Albania- Agnesa Vuthaj

   Mesazh nga aLbDiGitaL Sat Jan 13, 2007 5:27 am

   Agnesa Vuthaj lindi mė 8 shkurt 1986Istog. Ajo u zgjodh 2003 Miss Kosova dhe 2004 Miss Albania.
   Ajo nuk ia ka dorėzuar kurorėn fitueses sė kaluar Shqiponja Vllahnas me arsyetimin se gara nuk ishte institucionale.
   Ajo ka punuar si vullnetare pėr Kryqin e Kuq tė Kosovės, qė nga viti 2001, duke ndihmuar familjet e varfra, fėmijėt jetimė dhe tė tjerė. Ajo, gjithashtu ka punuar nė OJQ-nė "Vizioni" nė vendlindjen e saj, Istogu. Ka qenė e vetmja bukuroshe Miss Kosova, qė ėshtė pritur nga presidenti i Kosovės, Ibrahim Rugova.
   Agnesa Vuthaj organizoi "Miss Kosova 2006" me datė 23 shtator 2006. Ajo zgjodhi edhe bashkėpuntorėt si fotografin e mirėnjohur Fadil Berisha. Por mysafir special nė krah tė saj do tė jetė edhe John Mattheu, organizator i spektakleve botėrore tė bukurisė si “Miss Univers 2005”, “Miss Gjermania”, “Miss India” etj.
   Me datė 26 tetor 2006, Agnesa Vuthaj u emėrua zyrtare pėr informim nė zyrėn e Nexhat Daci, kandidat pėr kryetar tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Sejdė Tolaj, njė nga bashkėpunėtorėt e Nexhat Daci, ka thėnė se Vuthaj ėshtė e mirėseardhur nė ekip. “Ėshtė njė person i duhur, nė vendin e duhur. Do tė jetė kėnaqėsi pėr ne bashkėpunėtorėt e saj, ta kemi afėr dhe tė punojmė me tė”,- ka thėnė ai. Tolaj e ka pranuar se bukuria e Vuthajt, ka qenė njėri nga faktorėt qė ajo tė angazhohet nė ekipin e Dacit dhe se kjo bukuri mund tė bėjė shumė njerėz, tė pėrkrahin ish-kryetarin e Kuvendit tė Kosovės. Por jo i vetmi. “Po, bukuria ka qenė njė arsye. Por ėshtė edhe menēuria. Kėto kombinohen krejt dhe ajo del njė person adekuat”,- ka thėnė ai. “Ajo ėshtė njė oratore e mirė, ėshtė njeri i politikės, pasi qė studion Shkencat Politike, pra ėshtė njė njeri tamam i duhur”.
   Agnesa Vuthaj ėshtė studente nė dy universitete private: Arena e Arsimit Bashkėkohor (AAB) dhe Kolegji “Fama”. Nė tė dy universitetet, ajo nuk paguan asgjė, pasi qė mundėsinė pėr studime pa pagesė, ia ka siguruar titulli “Miss Kosova 2003”.
   Miss Albania- Agnesa Vuthaj Agnesavuthaj1

    Ora ėshtė Sat May 18, 2024 5:56 am