Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Similar topics

Navigacioni

 Portali
 Indeksi
 Anėtarėt               

 Profili

Foto Sondazh

Gallery


Fjale te urta ( humoristike )...! Empty

Keywords

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

  Fjale te urta ( humoristike )...!

  tesaqoklli
  tesaqoklli
  Moderator
  Moderator


  Female
  Numri i postimeve : 127
  Age : 42
  Vendhodhja: : gjakove
  Profesioni: : administratore
  Interesat: : vetem argetim
  Registration date : 27/05/2007

  Vizitoret
  Vizitoret: Vizitoret

  Fjale te urta ( humoristike )...! Empty Fjale te urta ( humoristike )...!

  Mesazh nga tesaqoklli Thu Sep 04, 2008 11:37 am


  • ]Fjale te urta ( humoristike )...!


    • Fjale te urta ( humoristike )...!
     Urtesia e popullit tone eshte me nam. Sidoqofte, ne boten e re globaliste, dhe ne kuadrin e integrimit ne BE, shume perspektiva shoqerore kane ndryshuar, perfshi edhe mencurine e shprehur ne fjale te urta. Si me poshte:

     Trimi i mirė ta ēan ballin!
     Trimi i mirė me shoqe shumė!
     Mos i shiko gunėn, shikoji kuletėn!
     Fshati qė duket, ka drita!
     Fshati qė duket, s'do autobuz!
     Duaje atdheun si Donika Skėndebeun!
     Burrit sipas punės jepi hesapin* gruas sipas punės jepi trapin!
     Burri qė ėshte burrė, bėn 1 litėr shurrė!
     Burri qė ėshtė burrė, i var *oqet nė mur, dhe i godet me gur!
     Burrit qė ėshtė burrė, nuk i shkrefet kurrė!
     Ai qė tė rreh, ėshtė mė i fortė!
     Dielli i mirė duket qė nė mėngjes, dita e dhime duket n'darkė!
     I jep dorėn, tė merr orėn!
     Qyli ėshtė nėna e tė gjitha tė kėqijave, por si nėnė duhet respektuar!
     Shoku i mirė njihet nga lekėt!
     Guri i rėndė ėshtė pėr themele!
     Duaje atdhenė si miza halenė!
     Qingji i urtė pi ilaēet!
     Qentė le tė lehin, ti futja vrapit!
     Mendja e shėndoshė do kokė tė madhe!
     Kur s'ke pulėn, do hash ktė timin!
     Delja qė ndahet nga kopeja ėshtė individualiste!
     Njeriu qė vetėm pėr vete punon, punon njė muaj dhe bėn 1 milion!
     Mė mirė njė vezė sot, sesa njė vezė nesėr!
     Besa e shqiptarit, si purteka e *arit!
     Feja e shqiptarit ėshtė pasuria!
     Nuk ėshtė rroba qė e bėn priftin, por ėshtė prifti qė bėn ēunat e lagjes!
     Ku tė duket balta mė e ėmbėl se mjalta! Nė ēmendinė!
     Kalit tė falur nuk i shikohet dėshmia e penalitetit!
     Punėn e sotme dėrgoja stafit lokal pėr nesėr!
     Nė rrezik e nė nevojė, seicili pėr hesap tė vetė!
     Bukė e kripė e zemėr! Benz, RedBull dhe femėr   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Sat May 18, 2024 6:32 am